مدیریت ایرانی!!!<div class='yasr-stars-title yasr-rater-stars' id='yasr-visitor-votes-readonly-rater-d5cda2d43e368' data-rating='5' data-rater-starsize='16' data-rater-postid='5695' data-rater-readonly='true' data-readonly-attribute='true' ></div><span class='yasr-stars-title-average'>5 (1)</span>

artist-blog-03-1-770x400
مدیريت

مدیریت ایرانی!!!
5 (1)

يک روز تیم قایقرانی ایران تصمیم می گیرد که با تیم ژاپن در یک مسابقه سرعت شرکت کنند. هر دو تیم توافق می کنند که سالی یک بار با هم رقابت کنند. هر تیم شامل 8 نفر بود.
روز مسابقه فرا می رسد و رقابت آغاز می شود. هر دو تیم شانه به شانه هم به پیش می رفتند و درحالی که قایقها خیلی نزدیک به هم بودند، در نهايت تیم ژاپنی با یک مایل اختلاف، زودتر از خط پایان می گذرد و برنده مسابقه می شود.جهت انجام خدمات دیجیتال مارکتینگ با ما در تماس باشید.

بازیکن های تیم ایران از این شکست حسابی ناراحت می شوند و با حالتی افسرده از مسابقه بر می گردند.
مسئولان تیم ایران تصمیم می گیرند کاری کنند که در رقابت سال آینده حتما پیروز بشوند، به همين منظور یک تیم آنالیزور برای بررسی علل شکست و پیشنهاد دادن راه کارهاي نوين برای پیروزی، استخدام ميکنند.

بعد از تحقیقات گسترده،‌ تیم تحقیق متوجه این نکته مهم شدند که در تیم ژاپن، 7 نفر پارو زن بوده اند و یک نفر کاپیتان.

و خب البته در تیم ایران، 7 نفر کاپیتان بوده اند و یک نفر پارو زن!!!

این نتایج مدیریت تیم را به فکر فرو برد. مدیران تیم تصمیم گرفتند که مشاورانی را استخدام کنند که یک ساختار جدیدی را برای تیم طراحی کنند.
بعد از چندین ماه مشاوران به این نتیجه رسیدند که تیم ایران به این دلیل که کاپیتان های خیلی زیاد و پارو زن های خیلی کمی داشته شکست خورده، در پایان بررسی ها مشاوران یک پیشنهاد مشخص داشتند: ساختار تیم ایران باید تغییر کند!

از آن روز به بعد، با ارائه راه کار مشاورین، تیم ایران چنین ترکیبی پیدا کرد: 4 نفر به عنوان کاپیتان، 2 نفر به عنوان مدیر، ‌1 نفر به عنوان مدیر ارشد و 1 نفر به عنوان پارو زن !!! علاوه بر این مشاورین پیشنهاد کردند برای بهبود کارکرد پارو زن، حتما باید پاروزنی با صلاحیت و توانایی بهتر در تیم به کارگرفته شود!

و در مسابقه سال بعد تیم ژاپن با دو مایل اختلاف پیروز می شود !!!

بعد از شکست در دومین مسابقه، مدیران تیم که خیلی ناراحت بودند در اولین گام خیلی سریع پارو زن را از تیم اخراج میکنند، زیرا به این نتیجه رسیدند که پارو زن کارایی لازم را در تیم نداشته است.

اما در مقابل از مدیر ارشد و 2 نفر مدیر تیم خود قدردانی می کنند و جوایزی را به آنها می دهند، برای اینکه اعتقاد داشتند که آنها انگیزه خیلی خوبی را در تیم ایجاد کردند و در مرحله آماده سازی زحمات زیادی کشیده اند.

مدیران تیم ایران در پایان به این نتیجه رسیدند که تیم آنالیز که به خوبی به بررسی دلایل شکست پرداخته بودند، تیم مشاوران هم که استراتژی و ساختار خیلی خوبی برای تیم طراحی کرده بودند و مدیران تیم هم که به خوبی انگیزه لازم را در تیم ایجاد کرده بودند، پس حتما یکی از دلایل این شکست ها، ناکارامدی ابزار و وسایل استفاده شده بوده است!!! و برای بهبود کار و گرفتن نتیجه در مسابقه سال آینده باید وسایل استفاده شده در مسابقه را تغییر دهند، در نتیجه:

تیم ایران این روزها در حال طراحی یک ” قایق ” جدید است …!!​

دکتر حسين يوسفي
متخصص بهبود و توسعه کسب و کارها​

0/5 (0 نظر)
لطفا به این محتوا امتیاز دهید

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مقالات

به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم. از صبوری شما متشکریم .