خوشبختی های بزرگ در پشت لحظه هاي کوچک<div class='yasr-stars-title yasr-rater-stars' id='yasr-visitor-votes-readonly-rater-59302e4368f23' data-rating='5' data-rater-starsize='16' data-rater-postid='5716' data-rater-readonly='true' data-readonly-attribute='true' ></div><span class='yasr-stars-title-average'>5 (1)</span>

Untitled-1
موفقيت فردی

خوشبختی های بزرگ در پشت لحظه هاي کوچک
5 (1)

مردان بزرگ، کساني هستند که ميدانند انديشه ها بر جهان فرمان مي رانند.                                            Ralph Waldo Emerson

انديشه هاي ما سرنوشت ما را رقم مي زنند. آنچه امروز هستيم، ثمره انديشه هاي ديروز ماست و فردا چيزي جز انديشه هاي امروز ما نيست. شادي و خوشبختي ما، امکانات و توانايي هاي ما و حتي ميزان موجودي بانکي ما به نوع تفکر ما بستگي دارد و بدانيد که در بزرگ انديشي و خوش بيني، افسوني نهفته است!!!
براي رسيدن به هر چيزي، نيازمند ابزاري هستيم و براي موفقيت، به انديشه هاي استوار نيازمنديم. پس، از همين حالا شروع کنيد! بزرگ بينديشيد تا بزرگ زندگي کنيد. بزرگي زندگي، در خوشحالي و کاميابي است.جهت دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ میتوانید با واحد پشتیبانی در تماس باشید.

اين ذهن ماست که ما را شاد يا ناشاد، بدبخت يا سعادتمند و غني يا فقير مي سازد.                                              Edmund Spenser 

هرگز خود را دست کم نگيريد و از همه توان خود براي رسيدن به موفقيت استفاده کنيد. به اين سخن ژرف بينديشيد که؛ “زندگي کوتاه تر از آن است که بخواهد دست کم گرفته شود.” مردم غالبا اين حقيقت بزرگ را از ياد مي برند که براي رسيدن، بايد اولين قدم را بردارند و سپس خود را براي برداشتن قدم هاي بعدي آماده کنند.

موفقيت هاي بزرگ هنگامي نصيب ما مي شوند که، از شروع هاي کوچک راضي باشيم.

همواره بايد به ياد داشته باشيم که، همه راه ها از نخستين گام آغاز مي شود و اين گام اول است که دشوار است و در واقع کسي که به پشت در رسيده است، تقريبا نيمه سخت سفر را پشت سر گذاشته است.
مشکل اساسي اين است که ما از حد آرزو کردن فراتر نمي رويم و اکثرا در برداشتن اولين گام دچار ترديد هستيم بي آنکه بدانيم چه افسوني در همين گام نخست نهفته است. مساله اينجاست که بيشتر مردم از برداشتن اولين گام پروا دارند و اين بزرگترين خطاي آنهاست.

آنتوني رابينز در کتاب ” به سوي کاميابي ” معتقد است، ” ساختمان مغز و اعصاب انسانها کم و بيش شبيه به هم هستند، پس اگر کسي در نقطه اي از دنيا توانسته است کاري بزرگ انجام دهد، ديگري هم که داراي مغز و اعصاب مشابه اوست ميتواند عينا همان کار را انجام دهد و به همان نتيجه برسد، به شرط آنکه، دقيقا از همان راهي که او رفته برود و طرز فکر و رفتارش شبيه به او باشد و اين همان، مشاهده الگوهاي موفق است.”

در مسير رسيدن به موفقيت هرگز نبايد آرزو کردن را با اعتقاد داشتن اشتباه گرفت. آرزو نمي تواند جاي ايمان را بگيرد. يک روان شناس مي گويد: ” همواره سعي کنيد آرمان هاي بزرگ داشته باشيد، نه آرزوهاي بزرگ. ”
مسلما کسي که معتقد است نمي توان به اين آرزوها رسيد، قادر نخواهد بود پله هايي را که به اوج موفقيت مي رسند کشف کند. انديشه و رفتار چنين افرادي، از حد رفتار و انديشه هاي افراد متوسط فراتر نمي رود.

انديشه مثبت و خلاق، نخستين گام براي رسيدن به موفقيت است و هيچ کس ادعا نميکند که به صرف انديشيدن يا آرزو کردن همه چيزهاي ناممکن، ممکن مي گردند. اما بزرگ ترين گام براي رسيدن به موفقيت هاي عظيم، کشف اين حقيقت است که ” ايمان قادر است کوه را از جا بلند کند .” ايمان در دوران ما حتي مي تواند کارهايي عظيم تر از جابه جايي کوه ها انجام دهد. اگر دانشمندان ما شهامت، علاقه و ايمان به فتح فضا را نداشتند، هنوز ماه تسخير نشده بود.
دکتر بهنام غفاري مي گويد: ” در مورد نيروي انگيزشي ايمان مي توان گفت که همه چيز از انديشه ها و باورهاي ما ناشي ميشود و بر زبان ما جاري مي گردد. بنابراين بايد ذهن و زبان خود را هدايت کنيم زيرا انديشه، زيربناي عمل است. “

متاسفانه بسياري از مردم گرايش ناخودآگاهي به شکست دارند. آنها دوست دارند خود را فرسوده ببينند و نشان دهند که به هر دري زده اند و نيرو و انرژي خود را به پايان رسانده اند. طوري حرف مي زنند که گويي از خود دست کشيده اند. اما کافي است نگرش خود را اصلاح کنند و شروع به بهره برداري از امکانات و توانايي هايشان نمايند. در واقع با تغيير نگرش و خودباوري، به يک ذخيره انرژي استخراج نشده مي رسند. گويي به يک پس انداز دست نخورده و عظيم دست مي يابند.
مثبت نگري و خوش بيني، بهترين و ارزان ترين سرگرمي و درعين حال مهمترين ابزار براي رسيدن به موفقيت است. هرگز اجازه ندهيد افکارتان عليه شما به کار افتد! اجازه ندهيد زبان شما به زيان شما بچرخد! نيروهاي خود به ويژه ذهن و زبان خود را به خدمت بگيريد و از هرانديشه و هر کلام، پله اي براي تعالي و پيشرفت خود بسازيد. ذهن انسان کارگاه انديشه است، کارگاهي که کارش توليد انديشه است. کافي است اسير ياس شويد و با کلمات منفي، دمار از روزگار خود درآوريد. به جاي آنکه بگوييد: ” امروز، روز بدي است. ” بگوييد: ” معرکه است و من امروز مي توانم چند کار عقب مانده را جلو بيندازم.”

بدانيد که نخستين ايستگاه انديشه، ايمان داشتن به توانايي هاي خويشتن است. به خود بگوييد که شخص منحصر به فردي هستيد و خود را باور داشته باشيد. چون اگر شما خودتان را باور نکنيد، براي ديگران نيز مشکل است که شما را آنطور که شايسته است، باور داشته باشند. افکار اميد بخش را جايگزين انديشه هاي ياس آور نماييد. وقتي فرصتي به شما روي آورد، به خود بگوييد:” مي توانم انجامش دهم.” فراموش نکنيد که ايده ها و نقشه هاي بزرگ، گاه آسانتر از نقشه هاي کوچک هستند!

و نکته آخر اينکه؛ اين شماييد که بايد از فرصت ها بهره مند شويد و هنر تماشا کردن و ديدن را بياموزيد. متاسفانه اکثر مردم تماشاگران خوبي نيستند. در حالي که از مشاهده اطراف خود، درس هاي ارزنده اي خواهيد آموخت.

هنر گوش دادن را ياد بگيريد، فرصتها گاه به آهستگي در مي زنند.                                                           Frank Tiger

همانا خوشبختي های بزرگ را بايد پشت لحظه هاي کوچک زندگي صيد کرد. اصول موفقيت را بصورت عادت درآوريد وهر چه بيشتر آن ها را تمرين کنيد.
مردم معمولا به پرورش گل و گياه علاقه دارند، اما هيچ چيز لذتبخش تر از آن نيست که انسان روند رشد خود را طي يک برنامه منظم ببيند و شاهد شکوفايي جوانه هاي اعتماد به نفس و خوش بيني خود باشد و به راستي هيچ چيز در دنيا لذت بخش تر از آن نيست که دريابيد در مسير موفقيت و سعادت خويش گام برمي داريد.

دکتر حسين يوسفي
متخصص بهبود و توسعه کسب و کارها​

بیشتر بخوانید:

0/5 (0 نظر)
لطفا به این محتوا امتیاز دهید

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مقالات

به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم. از صبوری شما متشکریم .